Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 07.10.2018r

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 07.10.2018r

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
  2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele o godz. 17:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
  3. Dziś poświęcenie Różańców dzieciom przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszam dzieci wraz z rodzicami na godz. 12.30. na tej mszy św. zostaną poświęcone różańce, aby dzieci mogły modlić się na nich już w miesiącu październiku.
  4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Jak co roku przeprowadzona zostanie do puszek przed Kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  5. W sobotę (13 października) przypadaNabożeństwo różańcowe i procesja fatimska w Kościnie o godz. 19.00 (proszę przynieść świece).
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Rycerza Niepokalanej i innych pamiątek.
  8. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Ministranci po Mszy św. będą rozdawać kartki na wypominki. Proszę o zaznaczenie na kartkach lub kopercie w którym dniu tygodnia listopadowego mają być czytane wypominki. Kościół będzie polecał w modlitwach naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na kościół w Dołujach.

               W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

 

 

 

Comments are closed.