Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedziele zwykłą 20.10.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedziele zwykłą 20.10.2019r.

  1. „Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
  3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  4. Nabożeństwa różańcowe codziennie w Dołujach o godz. 17.30; w Kościnie we wtorek o godz. 16.30 i w niedzielę o godz.10.30: w Wąwelnicy w czwartek  o godz. 16.30 i w niedzielę o godz. 9.00;
  5. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc pół godz. przed Mszą św.  będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.
  6. Ponownie zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej:  Niedzieli, Rycerza Niepokalanej i Gościa Niedzielnego.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
Comments are closed.