Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 02.09.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 02.09.2018r.

 1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 7:45pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 4. W najbliższą środę rozpoczyna się koło biblijne po Mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebanii.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i piątek miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
 6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. W tym dniu spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. po Mszy św. o godz. 18.00
 7. Po przerwie wakacyjnej rusza szkoła gry na instrumentach.  Chętnych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje w gablocie.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
 12. Niech Pan Bóg nam błogosławi w nadchodzącym tygodniu nauki i pracy.
Comments are closed.