Ogłoszenia Duszpasterskie na VI niedzielę zwykłą 17.02.2019r.

1.         Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2.         W naszej Parafii ponawiamy co miesiąc nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie: 23 lutego, 23 marca, 27 kwiecień, 25 maja, 22 czerwca to są soboty. Prowadził będzie Ks. Jacek Skowroński.

3.         W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

4.         Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego         błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

5.         Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.

6.         Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•          22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,

•          23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

Ks. mgr Jan Gierlach