Ogłoszenia Duszpasterskie na V niedzielę zwykłą 10.02.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na V niedzielę zwykłą 10.02.2019r.

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem. 
  2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. 
  3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  4. W piątek, po Mszy Św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  5. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. 
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego        błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. 
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

 W tym tygodniu patronują nam:

•   14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

•   11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

                                                                                                Ks. mgr Jan Gierlach

                                                                                                                Proboszcz

Comments are closed.