Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019r. CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019r. CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
  2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30 i 11:00. W tym dniu tradycyjnie zbieramy ofiary, które przeznaczone będą na nasze Seminarium. Po Mszy Św. o godz: 11:00 objazd chorych i starszych z Komunią Św.
  3. W środę, 24 kwietnia o godz: 10:00 próba liturgiczna dzieci I-komunijnych. Proszę rodziców o dowiezienie dzieci.
  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. O godz: 10:40 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
Comments are closed.