Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę wielkanocną 28.04.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę wielkanocną 28.04.2019r.

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”
 2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 3. W poniedziałek, 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski oraz wspomnienie Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 4. We wtorek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w środę na  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.  
 6. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, a także kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 7. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 8. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca adoracja od godz, 12.00 piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź Św. w piątek od godz: 17:30.  Objazd chorych w sobotę od godz. 10.00. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 10. W najbliższą niedziele 5 maja 2019 r. o godz. 12.00 w Dołujach odbędzie się w naszym kościele parafialnym I Komunia św. dziesięcioro dzieci przyjmie w tym dniu po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. W związku z tą uroczystością Msza św. z 12,30 będzie odprawiona o godz. 12.00,
 11. Za dwa tygodnie 12 maja Rocznica dzieci komunijnych. festyn parafialny, odbędzie się w tym roku 20 czerwca.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 13. Dziękuję wszystkim za ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 14. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli. Możemy też wziąć kopertę na ofiarę na seminarium duchowne.

                   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
 • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
 • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
 • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.
Comments are closed.