Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 25.03.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 25.03.2018r.

 1. Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy palmy. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W ostatnie dni Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, dzieło naszego odkupienia. Zapraszam na Liturgię Triduum Paschalnego;Weźmy liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.WIELKI CZWARTEK to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga odprawi Mszę Krzyżma koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów w czasie, której poświęci oleje używane przy sprawowaniu sakramentów świętych. O godz. 18.00, w Dołujach Msza św. Wieczerzy Pańskiej wraz z umyciem nóg (12 mężczyznom). Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” do 22.00.

  WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 8.00 – 22.00. W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 17.00. o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego . O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Droga krzyżową wyruszy z naszego kościoła parafialnego bezpośrednio po liturgii Męki Pańskiej. Pójdziemy z krzyżem ulicami: do Wąwelnicy. Zapraszam wszystkich jak najliczniej!!! Proszę zabrać świece. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w ziemi świętej.

  WIELKA SOBOTA – tego dnia Chrystus spoczywa w grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 19.00. spowiedzi św. od godz.16.00 do 18.00. Poświęcenie pokarmów w Dołujach o godz. 9.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 w Wąwelnicy o godz. 10.00, w Kościnie o godz. 11.00; O godz. 19.00. gromadzimy się na Liturgii Wigilii Paschalnej na którą przynosimy świece (dzieci I komunijne przynoszą świece komunijne) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

  NIEDZIELA WIELKANOCNA – Procesja rezurekcyjna o godz.6.00, w Dołujach. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz.8.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę.

 2. Zapraszam dziś na Gorzkie Żale o godz. 17.15
 3. W środę o godz. 17.30 spowiedź św. przed chrztem i po Mszy św. nauka.
 4. W tym roku grób przygotowują mieszkańcy Dołuj; ulica Daniela
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Radecka lat 89 z Dołuj Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek w Dołujach o godz. 15.00. pogrzeb na cmentarzu w Mierzynie. Wieczny odpoczynek ….
 6. Są do nabycia świece Caritasu, Baranki, Chlebek Miłości.
 7. Za wszystkie ofiary złożone na kościół parafialny, składam serdeczne Bóg zapłać
Comments are closed.