Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2020r.

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 18:00, Msza św. a po niej droga krzyżowa a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.  ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. 
  4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród Litewski.  
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 W piątek okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17:30. W tym dniu o godz: 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. W I sobotę odwiedziny chorych od godz.10.00
  6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
  7. W przyszłą niedzielę, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas Mszy Świętych.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego,
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.