Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu 01.12.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu 01.12.2019r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
 2. Dziś rozpoczynamy Adwent. Zachęcam do udziału w Roratach, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.
 3. We środę wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.
 4. W piątek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12,00. W piątek okazja do spowiedzi o godz. 17.30 Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na  spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę  odwiedziny chorych od godz. 10.00.
 6. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają Cudowny Medalik. Zapraszamy na ten uroczysty moment dzieci wraz z rodzicami. Msza Święta o godz. 12.30 będzie przeżywana jako Godzina Łaski.
 7. W niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego     błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.                  
 10. Caritas Diecezji Szczecińskiej organizuje przedświąteczną akcję  „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kościele i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję charytatywną.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dzisiaj na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poświęcone opłatki w tym tygodniu wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na spłatę kostki wyłożonej przed kościołem parafialnym. Do nabycia także kartki świąteczne, lampiony adwentowe, świece Wigilijnego ( mała 6 zł a pozostałe 15 zł)
Comments are closed.