Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela zwykła 29.01.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela zwykła 29.01.2023r.

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!
  2. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze święte o godz. 16:00 w Kościnie o godz. 17:00 w  Wąwelnicy o  godz. 18:00 w Dołujach.  Podczas Mszy Św. o godz: 18:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece. Po tej Mszy Św. spotkanie rodziców tych dzieci.
  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
  4. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na wieczornej Mszy Świętej pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) świecami udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na comiesięczną adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00.
  6. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10:00. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.
  7. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Bóg zapłać.
  8. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.                    
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.