Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła 20.12.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła 20.12.2020r.

 1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Do wtorku włącznie roraty o godz. 18:00.
 2. W najbliższy czwartek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 3. We czwartek w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi św. od godz: 8:00 do 9:00. O godz: 9:00 Msza Św. wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia  – zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę. W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki
 • o godz. 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
 • o godz. 21.15 w Kościnie
 • o godz. 22.30 w Wąwelnicy
 • o godz. 24.00 w Dołujach
  4. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.                
  5. W drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie.  Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze. 6. Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, gość niedzielny a w nim specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin, świece wigilijne i opłatki. 7. Decyzją ks. Arcybiskupa w tym roku, nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Rodziny, które pragną, aby ich dom został pobłogosławiony mogą poprosić o wizytę duszpasterską zgłaszając osobiście w zakrystii lub telefonicznie w celu ustalenia terminu wizyty.  8.Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.                                                                            9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
Comments are closed.