Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela adwentu 13.12.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela adwentu 13.12.2020r.

  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy O. Stanisława Kiełbasa Redemptorystę, witamy bardzo serdecznie i życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego w czasie posługiwania tej cząstce Kościoła. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.  Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną w Dołujach  o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży a o godz. 18.00. dla wszystkich. Spowiedź św. we wszystkie dni rekolekcji.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.
  3. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
  4. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone  na kościół. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. do nabycia także kalendarze oraz kartki świąteczne.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego  błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  6. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
  7. W tym roku bardzo proszę, aby dekorację świąteczną przygotowali (szopkę i choinki) Rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. Spotkanie po Mszy św. o 12.30
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.