Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 7.03.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 7.03.2021r.

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 3. Od środy, 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00,  dla wszystkich. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 17:15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp, Gertruda Dzięcielska lat 96 z Dołuj i śp. Antoni Ratajczak lat 72 z Dołuj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …….
 7. Przyszła niedziela to niedziela Laetare.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12,30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.
 9. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
 10. Są do nabycia świece, baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne. 
 11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.