Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021r.

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.
  3. Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w środę – 3 marca. Rekolekcje przeprowadzi Ojciec Kazimierz Leń Jezuita ze Starej Wsi. Msze rekolekcyjne codziennie o godz: 9.00 i 18:00. w Dołujach Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św.
  4. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  5. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12,00,  piątek i sobota  miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszą św. W sobotę od 10.00 z posługą duszpasterską odwiedzę chorych.
  7. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Caritas Polska rozprowadza poprzez parafie baranki wielkanocne oraz świece. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała 6 zł, świeca duża 15 zł. Świeca jajko 10 zł. jajko z podstawką 12 zł, Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  9. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  10. Gorąco zachęcam Parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej w piątki w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00: gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele wielkiego postu o godz. 17:15. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  11. W tym tygodniu patronuje nam: w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.
  12. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  14. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma.
  15. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.