Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła 17.01.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła 17.01.2021r.

  1. Od poniedziałku 18 stycznia do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które przypada 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszamy daru jedności dla wyznawców Chrystusa.
  2. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Te dni są okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
  3. Przyszła niedziela 24 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.
  4. Od wtorku kontynuacja kolędy rodzin, które zdecydowały się przyjąć kapłana z modlitwą i błogosławieństwem mieszkania – kolęda w tym roku tylko na zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.  Dziękuję już teraz za miłe spotkania i rozmowy, a także za ofiary przeznaczone na kościół.
  5. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w poniedziałek od wtorku bez zmian.
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

                                      W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym.

                                                                                               

                                       

Comments are closed.