Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela zwykła 16.01.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela zwykła 16.01.2022r.

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę  Dzień Dziadka. Te dni są okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
  6. Przyszła niedziela 23 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego.
  7. Kolęda w tym tygodniu według planu…. Dziękuję już teraz za miłe spotkania i rozmowy, a także za ofiary przeznaczone na kościół.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.
Comments are closed.