Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła 15.02.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła 15.02.2023r.

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  2. We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Przyszła niedziela 22 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego.
  6. Kolęda w tym tygodniu według programu. Dziękuję już teraz za miłe spotkania i rozmowy, a także za ofiary przeznaczone na kościół.
  7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.                                       
Comments are closed.