Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła 14.01.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła 14.01.2024r.

  1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa
  2. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
  3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.
  4. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty nie będzie Mszy św. intencje sprawowane będą na wyjeździe. Niedziela bez zmian.
  5. Przyszła niedziela 21 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  7. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

                                                   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.
  • W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.
Comments are closed.