Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna 11 kwietnia 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna 11 kwietnia 2021

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia! ”. Dziś o godz. 15.00 odmówimy Koronkę Miłosierdzia Bożego i akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia.
  3. We wtorek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w środę na  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Przyszła niedziela będzie  NIEDZIELA BIBLIJNĄ i V Narodowe Czytanie PISMA ŚWIETEGO.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  6. Dziękuję wszystkim za ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
Comments are closed.