Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 04.12.2022r.

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przed Kościołem.
  2. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
  3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 18:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci od poniedziałku do soboty. Prosimy o przynoszenie lampionów.
  4. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17:00 w Wąwelnicy i o godz. 18:00 w Dołujach.
  5. Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne:
  6. Poświęcone opłatki wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na kościół.
  7. W przyszłą niedziele rozpoczynamy rekolekcje adwentowe od 11-14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi autor Rymowanych Ewangelii, Biblijnych Opowieści Pan Roman Kempiński czyli Romcio Tomcio. Poeta w czasie tych Rekolekcji, dając świadectwo przepowiadane rymem, przygotuje naszą Wspólnotę do Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.
  9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
  10. W najbliższą sobotę spotkanie Rodziców i dzieci przygotowująca się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 18.00 w niedzielę 11 grudnia poświęcenie medalików
  11. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
  13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.