Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 04.12.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu 04.12.2022r.

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przed Kościołem.
 2. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 18:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci od poniedziałku do soboty. Prosimy o przynoszenie lampionów.
 4. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17:00 w Wąwelnicy i o godz. 18:00 w Dołujach.
 5. Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne:
 6. Poświęcone opłatki wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na kościół.
 7. W przyszłą niedziele rozpoczynamy rekolekcje adwentowe od 11-14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi autor Rymowanych Ewangelii, Biblijnych Opowieści Pan Roman Kempiński czyli Romcio Tomcio. Poeta w czasie tych Rekolekcji, dając świadectwo przepowiadane rymem, przygotuje naszą Wspólnotę do Świąt Bożego Narodzenia.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.
 9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 10. W najbliższą sobotę spotkanie Rodziców i dzieci przygotowująca się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 18.00 w niedzielę 11 grudnia poświęcenie medalików
 11. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.