Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela adwentu 28.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela adwentu 28.11.2021r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny, które są rozprowadzane przez naszych parafian. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczone będą na kościół.
  2. Zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich ku czci Matki Najświętszej od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00, szczególe zaproszenie i prośbę kieruję do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania.
  3. Dziś rozpoczyna się nowy rok liturgiczny 2021/ 2022. Cykl niedzielnych czytań „C”, a na dni powszednie okresu zwykłego: cykl czytań Rok II.
  4. W poniedziałek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12,00. Piątek od 17,30 spowiedź św. w tym dniu spotkanie młodzieży; spowiedź św. , Msza św. po Mszy spotkanie formacyjne. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00. Jak również spotkanie męskiego Różańca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.
  7. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
  10. Caritas Archidiecezji Szczecińskiej organizuje przedświąteczną akcję  „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kościele i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję charytatywną.
Comments are closed.