Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Zachęcam do udziału w Roratach, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. We wtorek wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.
 4. We czwartek ( 6 grudnia ) kościół obchodzi wspomnienie św. Mikołaja. Jak co roku w naszej parafii organizujemy mikołaja dla dzieci naszej parafii, na Mszy św. o godz. 18.00 bardzo  prosimy o sponsorów w postaci czekolad, batonów, niespodzianek owoców i innych drobnych rzeczy, o przyniesienie na plebanie. Takich paczek co roku przygotowujemy i rozdajemy ok. 120 szt.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 12:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 17:30. W tym dni spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 7. Poświęcone opłatki w tym tygodniu wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na ołtarz w kościele parafialnym.
 8. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 w Dołujach poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej.
 11. Przyszła niedziela, 9 grudnia, jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane na ten cel ofiary do puszek.
 12. Caritas Diecezji Szczecińskiej organizuje przedświąteczną akcję  „Torba Miłosierdzia”.Można je pobrać w kościele i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję charytatywną.

 

 

Comments are closed.