Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą 8.09.2019r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu gdzie mieszkasz”.
  2. W piątek 13 września w Kościnie przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie.  o godz. 19.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.
  3. W sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. W tym dniu odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. po Mszy św. o godz. 12.30
  5. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
  7. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.