Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę zwykłą 15.09.2019r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18:00.
  5. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  6. W piątek zapraszam na spotkanie po wieczornej Mszy św. udających się na pielgrzymkę do Częstochowy.
  7. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz: 18:00.
  8. Zachęcam  jak zawsze do częstszego sięgania do prasy katolickiej. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM na płycie CD druga część Dzienniczka św. s. Faustyny oraz Niedzieli.
  9. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny US.  Za ofiary złożone składam serdeczny Bóg zapłać.
  10. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.

Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia