Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę wielkanocną 26.05.2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Polecamy Bogu nasze mamy, prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla tych, które już Pan powołał do siebie, prosimy o Boże miłosierdzie i nagrodę nieba.
  2. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00
  4. Również w sobotę rozpoczynamy czerwiec. Przez cały miesiąc codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem  niedzieli kiedy będzie przed Mszą Świętą o godz. 17.30).
  5. W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. W związku z następstwami powodzi, Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej  organizuje dla poszkodowanych zbiórkę do puszek. W minionym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymali pomoc.
  7. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
  10. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg         zapłać – niech Pan Wam we wszystkim błogosławi!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,                                                                                       1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik