Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę wielkiego postu 17.03.2019r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Zbiórka do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 18:00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:15. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
  6. W najbliższą sobotę od godziny 11.00 do 18.00 będzie dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Serdecznie zapraszam.  Po adoracji Msza św. i nabożeństwo uzdrowienia.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  8. Caritas Polska rozprowadza poprzez parafie baranki wielkanocne oraz świece. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała 5 zł a duża 15 zł. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.