Ogłoszenie Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 7.04.2019r.

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne w piątą niedziele wielkiego postu od 7 -10 marca. prowadzi  ks. Mirosław Lech Proboszcz Drohobycza z Ukrainy.
  2. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek  w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Miśnik lat 81 z Kościna Wieczny odpoczynek….
  5. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała   5 zł a duża 15 zł. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  6. Do nabycia są Biblie dla dzieci Ks. Bp Antoniego Długosza w cenie 40 zł
  7. Za tydzień na każdej Mszy św. święcimy palmy. Dzieci zapraszam do konkursu na własnoręcznie wykonaną palmę i do udziału we Mszy św. w Niedzielę Palmową o godz.12.30. Palmy będzie można nabyć przed kościołem wykonane przez naszych parafian . Ofiary zebrane będą przeznaczone na budowę kościoła. W tym dniu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci szkolnych.
  8. Zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego   błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli.
  11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.