Ogłoszenia Duszpasterskie XXI niedziela zwykła 25.08.2024r.

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem.
  2. Jutro 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się na Jasnej Górze. Jest Ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Jakże wyraźnie prawda ta staje przed nami właśnie w tym miesiącu tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem, nad naszymi dziejami. Wraz z Matką Bożą – Królową Polski z nadzieją chcemy spoglądać w przyszłość. W naszej parafii w tym dniu będziemy  przeżywali Odpust w Wąwelnicy o godz. 16.45  Serdecznie zapraszam parafian i gości.
  3. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą poranną i wieczorną Mszą Świętą.
  4. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w najbliższą sobotę 31 sierpnia od godz: 10:00.
  5. Za tydzień niedziela miesięcznej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach  26 – 28 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Krakowa (nocleg) i Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 550 złotych,
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł doo wieczności śp. Wiesław Borowicz z Wąwelnicy lat ….. wieczny odpoczynek.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.
  10. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. Niech Pan Bóg nam błogosławi w nadchodzącym tygodniu pracy i wypoczynku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek, 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna; jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i synów.
  • W środę, 28 sierpnia – św. Augustyn, największy teolog chrześcijańskiej starożytności, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.
  • W czwartek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego, i poprzedził Go również w męczeństwie.