OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2024r.

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie. Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.
  2. W czwartek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.
  3. Natomiast w piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych
  4. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach  26 – 28 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Krakowa (nocleg) i  Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 550 złotych.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  6. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.
  7. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Niech Pan Bóg nam błogosławi w nadchodzącym tygodniu wypoczynku i pracy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• We wtorek, 20 sierpnia – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji, który potrafił łączyć przedziwnie życie niezmiernie czynne z kontemplacją i mistyką, a który zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.
  • W środę, 21 sierpnia – św. Pius X, papież, który w czasie swojego pontyfikatu dokonał wielu reform zgodnie z tym, co zawarł w pierwszej encyklice pt. „Odnowić wszystko w Chrystusie”.
  • W sobotę, 24 sierpnia – św. Bartłomiej, Apostoł, znany też jako Natanael, pochodził z Kany Galilejskiej i według tradycji poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.