Ogłoszenia Duszpasterskie XV niedziela zwykła 11.07.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XV niedziela zwykła 11.07.2021r.

  1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. W tym tygodniu będzie Msze św. we wtorek w Kościnie o godz. 19.00 w piątek ślubna o godz. 17.00 w Kościnie, w sobotę z chrztem o godz. 13.00 w Dołujach, niedziela  bez zmian
  3. We wtorek (13 lipca) w Kościnie przeżywać będziemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesją i modlitwą różańcową na zewnątrz świątyni. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  4. W piątek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  6. Dziękuje za wszystkie ofiary składane na kościół . Bóg zapłać.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.