Ogłoszenia duszpasterskie VIII niedziela zwykła 27.02.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie VIII niedziela zwykła 27.02.2022r.

 1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.
 2. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
 3. . Przewodniczący KEP zwraca się do wiernych Kościoła i ludzi dobrej woli o przeprowadzenie ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zbiórka będzie miała miejsce w niedzielę 27 lutego (tj. dzisiaj) oraz w środę 2 marca. Zebrane środki zostaną przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.
 4. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
 5. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze św. z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą sprawowane w Kościnie o godz. 16.00; w Wąwelnicy o godz. 17.00; w Dołujach o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy: trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia – dwa lekkie, jeden do syta
 6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 7. Nabożeństwa wielkopostne:   Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Gorzkie Żale  w niedzielę o godz. 17.15. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 12,00 do 18.00. Piątek okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17:00. W tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 9. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz: 10:00. Zapisy tych osób w Zachrystii lub Biurze Parafialnym.
 10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca.
 11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego         błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 13. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
 14. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                            W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.
Comments are closed.