Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu. 21.03.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu. 21.03.2021r.

  1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce. 
  2. W środę, 24 marca przypada Dzień Pamięci za Misjonarzy – Wiary i Męczenników.
  3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziękuję wszystkim osobom, które  podjęły się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, z dniem dzisiejszym rozpoczynają swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  5. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem wykonane przez naszych parafian . Ofiary zebrane będą przeznaczone na kościół. Bóg zapłać. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  6. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Cena baranka, świec znajdują się na stoliku. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są Biblie dla dzieci Ks. Bp Antoniego Długosza w cenie 40 zł
  7. Codziennie przed Mszą św. okazja do  spowiedzi  świętej.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.