Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2019r.

  1. W osobach trzech króli lub mędrców ze Wschodu cały pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Królowi wszechświata. Jezus objawił się im jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Pan Jezus dla mnie przyszedł na świat, dla mojego zbawienia. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na cele misyjne.
  3. W sobotę 12 stycznia 2019r. o godz. 16.00 w naszej Parafii odbędzie się koncert kolęd Zespół Kameralny „Vocalis” pod dyrekcją Anny Machowskiej. Serdecznie zapraszam.
  4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  5. Plan kolędy w najbliższym tygodniu: Według programu… Kolędę rozpoczynam w niedzielę od godz.14.00, od poniedziałku do piątku od godz. 15.00; w sobotę od godz. 10.00
  6. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.
Comments are closed.