Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedziela zwykła 26.07.2020r.

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  2. Dzisiaj,  po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25.07. wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ewentualne ofiary do puszek zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji.
  3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodu.
  4. W tym tygodniu nie będzie Msze św. od poniedziałku  do sobota,  niedziela  bez zmian
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. Mamy  wakacje. Przypominajmy dzieciom i młodzieży o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma religijne .
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

W tym tygodniu patronują nam:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.

Ojcom Redemptorystom dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej Parafii. Bóg zapłać.