Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkiego Postu 29.03.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkiego Postu 29.03.2020r.

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej..
  2. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 . Serdecznie zapraszam. W piątek  spowiedź św. od 17.30. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 10.00 Codziennie przed Mszą św. okazja do  spowiedzi  świętej.
  4. Ze względu na epidemię odwołujemy tradycyjne rekolekcje wielkopostne. Bardzo proszę aby przeżyć je osobiście korzystając z internetu,  bądź Radia Maryja czy telewizji Trwam. Niech temu towarzyszy lektura Pisma Świętego i modlitwa.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem wykonane przez naszych parafian . Ofiary zebrane będą przeznaczone na ołtarz w kościele. Bóg zapłać. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  7. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Cena baranka, świec znajdują się na stoliku. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są Biblie dla dzieci Ks. Bp Antoniego Długosza w cenie 40 zł
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.