Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę chrztu pańskiego 13.01.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę chrztu pańskiego 13.01.2019r.

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszył nam będzie do święta Ofiarowania Pańskiego ( 02.02 ) , Matki Bożej Gromnicznej. 
  2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę. 
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda rozpoczynam w niedzielę od godz.14.00, w sobotę o godz. 10.00 a od poniedziałku do piątku od godz.15.00. Dziękuję już teraz za miłe spotkania i rozmowy, a także za ofiary przeznaczone na kościoła w Dołujach.
  5. Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 9.00;  w sobotę Msza św. o godz. 18,00 niedziela bez zmian.
  6. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. 
  7. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

                      W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

                                                                                                    Ks. mgr Jan Gierlach

                                                                                                                 Proboszcz

Comments are closed.