Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu 15.03.2020r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
  2. Nabożeństwa wielkopostne:
  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15                w Dołujach.
  4. Droga Krzyżowa  w piątek w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Godzinki śpiewamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.40.
  5. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Laetare.
  7. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  8. Są do nabycia świece, baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne.
  9. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  11. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.