Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa 16 maj 2021r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne odszedł do wieczności śp. Jan Lubianiec lat 61 z Skarbimierzyc.  Wieczny odpoczynek ……
  3. Do przyszłej niedzieli trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.