Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020r. CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem , chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. Ofiary na tacę w drugi dzień świąt  przeznaczone są na Teologiczny Uniwersytet Szczeciński i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Codziennie w tym tygodniu o godz. 18.00 będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego.
  5. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji, Grobu Pańskiego , Pani Krystynie Teżyk, za przygotowanie ciemnicy i grobu wszystkim za kwiaty do Bożego Grobu. Szafarzom komunii św., służbie liturgicznej, ceremoniarzowi Łukaszowi, lektorom, za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, (lektorom, kantorom)  oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Bóg zapłać!
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma religijne. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, obfitości łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i osobistym parafianom i Gościom życzę z całego serca. Szczęść Boże.