ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę wielkiego postu 31.03.2019r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. Dziś zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 . Serdecznie zapraszam. W piątek  spowiedź św. od 17.30. w tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 10.00
  4. W sobotę, 6 kwietnia o godz: 17:00 pierwsza Spowiedź Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą za tydzień w piątą niedziele wielkiego postu od 7 -10 marca. prowadził będzie  ks. Mirosław Lech Proboszcz Drohobycza z Ukrainy.
  6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała   5 zł a duża 15 zł. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  8. Do nabycia są Biblie dla dzieci Ks. Bp Antoniego Długosza w cenie 40 zł
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej są również do nabycia baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.
  12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.