Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkiego Postu 24.03.2019r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
  2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się dziś podczas Mszy Świętej.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa  w piątek w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Godzinki śpiewamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.40.
  5. We środę po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie kręgu biblijnego.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Laetare.
  7. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  8. Są do nabycia świece, baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne.
  9. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  11. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństw i opieki świętych Patronów.
  12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.