Ogłoszenia duszpasterskie na 7 niedziele zwykłą 24.02.2019

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
  2. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17:30.  W tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W sobotę odwiedzę  chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00.
  5. Za tydzień w niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  7. Za ofiary składane na kościół i na seminarium duchowne składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.