Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą 23.09.2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. W czwartek 27 września 2018r. o godz. 4.30 Msza św. dla parafian i wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. W piątek i sobotę nie będzie Mszy św. Intencje sprawowane będą na wyjeździe.
  3. W piątek 28 wrzenia 2018r. o godz. 15.00 zapraszam do kościoła parafialnego w Dołujach w imieniu Pani Krystyny Teżyk na Koronkę do Bożego Miłosierdzia będzie to modlitwa o pokój na świecie.
  4. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
  5. Mamy nową stronę parafii: dolujeparafia.pl
  6. Dziękuje serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.