Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą 16.09.2018r.

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
  4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  6. We wtorek zapraszam na spotkanie po wieczornej Mszy św. udających się na pielgrzymkę do Częstochowy.
  7. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz: 18:00.
  8. Zachęcam jak zawsze do częstszego sięgania do prasy katolickiej. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM na płycie CD druga część Dzienniczka św. s. Faustyny oraz Niedzieli.
  9. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny US. Za ofiary złożone składam serdeczny Bóg zapłać.
  10. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia