Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 23.12.2018r.

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  2. Jutro Wigilia, W naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej od godz: 8:00 do 10:00. O godz: 9:00Msza Św. Wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia  – zadbajmy o tradycję, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa, (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Z tymi refleksjami w wigilię udamy się na tzw. Pasterkę.

W naszej parafii tradycyjnie będą cztery pasterki:

• 20.00 w Dołujach ( z udziałem dzieci )
  • 21.15 w Kościnie
  • 22.30 w Wąwelnicy
  • 24.00 w Dołujach

1. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą jak w niedzielę.
  2. drugi dzień Świąt składka zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Szczecinie.
  3. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze.
  4. Od czwartku 27 grudnia rozpocznę w naszej parafii wizytę duszpasterską: Dobrowolne ofiary z racji kolędy przeznaczone będą na główny ołtarz w kościele parafialnym.
  5. Do nabycia przy wyjściu z kościoła: prasa katolicka, niedziela, gość niedzielny a w nim
  6. specjalny dodatek z modlitwą przy stole wigilijnym. pamiątki: ślubu, I
  7. komunii św., chrztu, urodzin, świece wigilijne i opłatki.
  • Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki
  • świętych Patronów.
  • Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży i dorosłym za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia.
Za wszelką pomoc Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.