Wiadomości

Wiadomości

🖋️📄 #BpJanPiotrowski w Słowie do wiernych na #Adwent: Historyczny Adwent dawał nadzieję na lepsze czasy
👉 https://www.diecezja.kielce.pl/bp-jan-piotrowski-w-slowie-do-wiernych-historyczny-adwent-dawal-nadzieje-na-lepsze-czasy

Adwent przypomina, że Bóg zawsze dotrzymuje danego słowa. Obiecał przyjście Mesjasza i to słowo się spełniło. Obiecał, że powróci na końcu czasów oraz że każdy człowiek stanie z nim twarzą w twarz…

"Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus" (Ef 5, 14). Od dzisiaj możemy uczestniczyć w Mszach św. roratnich.
#Roraty

Ewangeliczny setnik jest dla nas wezwaniem, aby czas Adwentu umocnił naszą jedność z Bogiem oraz potwierdził naszą troskę o zachowanie dobra doczesnego i wiecznego w innych. Niech roratnie czuwanie sprawi, że będziemy gotowi zjednoczyć się z innymi w modlitwie i ofiarnym życiu.

#BibliaNaDziś: "Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie" (Mt 8, 5-11).

Homilia Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia wygłoszona w Archikatedrze Łódzkiej w I Niedzielę Adwentu. #AbpRyś #adwent #Łódź

https://youtu.be/X1yR-ncGdFU przez @YouTube

Już jutro rozpoczynają się w kościołach Msze św. roratnie, czyli pierwsze Msze św. odprawiane o wschodzie słońca. Nazwa tych Mszy św. wzięła się od pierwszych słów pieśni śpiewanej na wejście, czyli introitu: Rorate caeli desuper – „Spuśćcie rosę niebiosa”.
#Roraty

,,Amen. Przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22, 20) Wieża na #JasnaGóra w niedzielę #adwent podświetlona w kolorze fioletowym, który jest także symbolem pełnego nadziei oczekiwania.

Load More