Wiadomości

Wiadomości

#wTygodniu na #JasnaGóra odbędą się:Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki (28 IX),odpust #MatkaBoża Różańcowej(3 X) poprzedzony rekolekcjami @JasnaGoraROSARY(30 IX-02 X) pielgrzymki: Amazonek,Prawników,Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Karawaningowa(2X),Przedsiębiorców(3X)

Dzisiaj rozpoczną się trzydniowe warsztaty z prewencji wykorzystania seksualnego w Kościele i Towarzystwie Jezusowym, które poprowadzą: @ebkusz, Adam Żak SJ i Jakub Kołacz SJ w Krakowie @Jezuici

Ostatni Obóz Maturzystów powoli dobiega końca. Wczoraj stypendyści spotkali się z katolicką wspólnotą Shalom oraz uczestniczyli w konferencji ,,Jak podejmować w życiu decyzje?” @nycz_ukasz . Dzień zakończył się Mszą Świętą oraz wieczorną integracją.

#FDNT #obozy #Warszawa

3

🙏🌎📖👣💞Zastanawiasz się jak dobrze przeżyć Światowy Dzień Misyjny oraz trwający po nim Tydzień Misyjny? Mamy gotowe rozwiązanie - Misyjne Materiały Liturgiczne 2021
ℹhttps://missio.org.pl/pontyfikat/1406-spotkalismy-jezusa-wiec-glosimy-materialy-liturgiczne-na-tydzien-misyjny-2021
❤Kupując u nas - wspierasz misje!

[MSZA W INTENCJI SIÓSTR MISJONAREK]
26 września br. w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie siostry zaangażowane misyjnie spotkały się na wspólnej modlitwie. Ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM, przewodniczył Mszy św. i wygłosił słowo Boże.

4

W życiu człowieka jest wiele planów, opinii oraz wyobrażeń na temat innych i dotyczących własnych spraw. Szanując, ofiarowane nam Dary BOGA, potrafimy właściwie je wykorzystać i chronić je w innych. Prowadź nas BOŻE!

„Pełni współczucia z powodu nieszczęść i utrapień bliźnich, prośmy Boga, aby obdarzył nas uczuciem miłosierdzia i delikatności, napełnił nim nasze serca, i tak napełnione zachował” (św. Wincenty a Paulo).

Codzienny rachunek sumienia i stawanie w prawdzie o sobie wobec Boga jest najlepszym lekarstwem chroniącym chrześcijanina przed pychą.

Ewangelii nie po drodze z pychą. Owocuje ona w sercu pokornym, które nie wywyższa się nad innych. "Jezus, cichy i pokorny, uczyń serce moje według Serca Twego".

Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbędzie się sesja Rady Biskupów Diecezjalnych w formie online. Spotkanie będzie miało charakter techniczny i dotyczyć będzie implementacji dokumentów synodalnych na etapie diecezjalnym.

Więcej:
https://bit.ly/3ia0D99
https://bit.ly/3CNoQdd

Load More...