Wiadomości

Wiadomości

Dzisiaj w Kościele Greckokatolickim przypada Sobota poświęcona Bogarodzicy. W tym dniu wierni modlą się odprawiając Akatyst (nabożeństwo liturgiczne) do Bogarodzicy.
#Korzenica #MiękiszNowy

Nastąpiło oficjalne zakończenie etapu kontynentalnego procesu synodalnego, tym samym zamknięto konsultacje poprzedzające październikowe zebranie synodu biskupów.
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2023-04/zamknieto-proces-konsultacji-synodalnych.html

🇵🇱-Świadomi prawdy historycznej miejmy miłosierdzie i bądźmy budowniczymi #pokój-mówił na #JasnaGóra bp A.Przybylski na #pielgrzymka Towarzystw Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. 🙏Modlili się za ofiary ludobójstwa na Kresach i by młode pokolenie Polaków pamiętało o historii.

Dziękuję wszystkim za bliskość i modlitwę. Zawierzam Maryi chorych, zwłaszcza najmniejszych, jak ci, których spotkałem na oddziale onkologii Polikliniki Gemelli. Módlmy się za cierpiących po śmierci bliskich oraz za ludzi pracujących w szpitalu. To wymaga heroizmu. Podziwiam ich.

Wczoraj odbyło się 10. spotkanie wspólnej grupy roboczej między Wietnamem a Stolicą Apostolską. Obie strony opowiadają się w ramach legalności za wolnością Kościoła w wypełnianiu misji dla dobra całego społeczeństwa.
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2023-04/spotkanie-grupy-roboczej-miedzy-stolica-apostolska-i-wietnamem.html

Wczorajszą #DrogaKrzyżowa z kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce przed pomnik #PapieżPolak przy poznańskiej katedrze przeszliśmy dla wyrażenia solidarności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Sprowadziła nas tam wdzięczność za jego życie i dokonania.
Foto: @ArchPoznan

Przeżywanie Wielkiego Tygodnia to wchodzenie coraz bardziej w logikę Boga, w logikę krzyża, która nie jest przede wszystkim logiką bólu i śmierci, ale miłości i daru z siebie, dającego życie.

Po wypisaniu z Polikliniki Gemelli Papież udał się do Bazyliki MB Większej, aby przed ikoną Salus Populi Romani powierzać Maryi dzieci, które spotkał na oddziale onkologii dziecięcej i neurochirurgii, chorych i cierpiących z powodu choroby i utraty najbliższych.
Fot. Holy See

W piątek 31 marca, biskupi Francji opowiedzieli się za otwarciem procesu beatyfikacyjnego kard. Henri de Lubaca.
Jego pisma odegrały kluczową rolę w rozwoju doktryny II Soboru Watykańskiego.
#SerwisKAI

Po opuszczeniu Kliniki Gemelli Papież wysiadł z samochodu i pozdrowił obecnych. Objął parę rodziców, którzy ubiegłej nocy stracili córkę. Zatrzymał się, aby się z nimi pomodlić.

Load More