Wiadomości

Wiadomości

Możemy codziennie modlić się o jedność Kościoła. Każdego dnia możemy ofiarować swoje Zdrowaś Mario do Maryi czy Ojcze nasz do Boga Ojca o to, byśmy kiedyś osiągnęli tę jedność o którą modlił się Jezus w Wieczerniku. Abp Tadeusz Wojda #ekumenizm

[MEDIA DLA MISJI]
📰🗞Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika #Idziemy. A w nim informacja o ks. kan. Macieju Będzińskim, nowym dyrektorze krajowym #PDM w Polsce 👋🙏🌍📖⛪

Każdy ma swój własny Damaszek nawrócenia i swoją własną drogę do wspólnoty Kościoła. Ale w apostolstwie jesteśmy już razem, jesteśmy JEDNYM CIAŁEM. Im bardziej razem, tym bardziej apostolscy. I dopóki nie apostolscy, dopóty prześladujemy.

Spotkanie z żywym Jezusem dokonuje w nas całkowitej przemiany, która jest jak nowe narodziny. Szaweł staje się Pawłem, a Szymon - Piotrem. Nasz nowy człowiek chce być coraz bardziej podobny do Chrystusa: kochać jak On, przebaczać jak On i głosić wszystkim, że Bóg żyje i działa.

Kard. Stefan #Wyszyński: „przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy, Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajcie, że jak kard. Hlond, tak i ja, wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabszą w Polsce, choćby ludzie się zmieniali".

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

#BibliaNaDziś: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16, 15-18).

Bp Jan Zając przewodniczył Mszy św. w 4. rocznicę śmierci Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana w Boliwii. Została ona odprawiona w jej rodzinnej parafii św. Barbary w Libiążu.
https://bit.ly/3ogewmp

Słowo @Abp_Gadecki na #NiedzielaSłowaBożego: Bez #PismoŚwięte nie możemy zrozumieć Chrystusa.
#BibliaNawarska powstała by pomóc ludziom trwać w wierze. O jej wartości świadczą komentarze pochodzące z tradycji Kościoła.
👉🏽 http://bityl.pl/dVD2R
👉🏽 http://bityl.pl/K51E4

W programie #OkiemWiary
➡ #NiedzielaSłowaBożego
➡ #DzieńSolidarnościZChorwacją
➡ #TydzieńModlitwoJednośćChrześcijan
➡ prześladowania chrześcijan @Open_DoorsPL
➡ rozmowa z prof. Barbarą Strzałkowską @UKSW_Warszawa @teologiauksw2

📺 @tvp_info #TVPInfo 📺 16:00

Load More...