Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019r.

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. W poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Msza św. w Dołujach o godz. 18.00.
  3. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  4. W tym tygodniu, w czwartek, 11 czerwca, odbędzie się spotkanie rady Parafialnej po Mszy św. i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa.
  5. We czwartek 13 maja kolejne nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 w Kościnie.
  6. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych. W Dołujach codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz.17.30
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. NIEDZIELIGOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
  10. Przed Kościołem zbiórka do puszek na KUL.
  11. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  12. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VI– Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  •  14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.