Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021r.

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa –Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła świętego. W Roku św. Józefa zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego w tym dniu. Msza Święta w tym dniu o godz. 9.00, 17.30  i 18,00.
  4. W przyszłą niedzielę 21 marca 2021r. osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się podczas Mszy Świętych.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp, Zdzisław Bukrej lat 63 z Dołuj. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…W środę 16 -go marca o godz. 14.00 Różaniec, Msza św. pogrzebowa o godz. 14.30.
  6. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, i kartki świąteczne. Cena baranka wynosi 5 zł.; świeca mała   6 zł a duża 15 zł. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  7. Do nabycia są Biblie dla dzieci Ks. Bp Antoniego Długosza w cenie 40 zł
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
  11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.